کاربری
کاربر گرامی به خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
مشاهده RSS Feed

armins

انتخاب حافظه مناسب

به این مطلب امتیاز بدهید
انتخاب حافظه مناسب، کلید رسیدن به بالاترین کارایی در اپلیکیشن، قابلیت اطمینان در سیستم و سریعتر شدن نرخ بازگشت سرمایه یا همان ROI در IT است. از دیگر مزایای آن کاهش اندازهسرور و پاور دیتاسنترها است. حافظه نقش مهمی در میزان انرژی مصرفی سرور دارد و انتخاب کممصرفترین حافظه، مولفهای مهم و حیاتی در کاهش مصرف انرژی و کولینگ دیتاسنتر است. کاهش هزینه مصرفی در زمینه تامین انرژی و کولینگ به معنی کاهش هزینههای عملیاتی و افزایش ROI یا زمان بازگشت سرمایه دارد. محصولات HPE در این زمینه، شامل HPE Standard Memory و HPE Smart Memory است که در ادامه به بررسی این تکنولوژیها میپردازیم.اگر ظرفیتهای کم، نیاز شما را برآورده میکنند HPE Standard Memory مناسب کار شماست ولی برای حجمهای کاری مبنی بر حافظه و Data-Intensive باید از HPE Smart Memory استفاده کنید. SmartMemory برای مشتریانی که میخواهند از حداکثر کارایی و قابلیت اطمینان حافظه و همچنین مصرف کمتر انرژی استفاده کنند مناسب است که این تکنولوژیها در سرورهای پرولیانت نسل 8 و 9 و 10 فراهم شده است.HPE Smart Memory تکنولوژی منحصربفردی است که برای سرورهای پرولیانت اچ پی طراحی شده و می توان اطمینان داشت که حافظه نصب شده روی سرورهای سری پرولیانت اچ پی مورد تایید و آزمایش اچ پی قرار گرفته است. HPE Smart Memory از استانداردهای صنعتی که در سیستم های اچ پی اعتبارسنجی و تایید شدهاند استفاده میکند. از آنجا که حافظهها از آزمایشهای سخت بر روی پلتفرمهای اچ پی گذشتهاند، تمام مشخصههای حافظه، دارای بالاترین استانداردهاست. این تکنولوژی، پلتفرمی فراهم میکند تا سرور بتواند توسعهها و افزایش حافظه در آینده را پشتیبانی کند و این کار از طریق سیستم HPE Active Health و نرم افزارهای مدیریتی دیگر انجام می شود.
ویژگیهای مهم و سودمند HPE Smart Memory
از قابلیتهای مهم و سودمند تکنولوژی HPE Smart Memory می توان به موارد زیر اشاره کرد:
پشتیبانی از توسعه و ارتقاء در آینده به وسیله سیستم HP Active Health و نرمافزارهای مدیریتی دیگر بهینه شدن کیفیت و افزایش قابلیت اطمینان حافظه: امروزه شاهد بزرگتر شدن محیطهای IT، پیچیدهتر شدن برنامهها، افزایش مسئولیت حساس انتقال داده به سرورها، افزایش درخواستهای پردازش تراکنشی و ثبات سرورهای حیاتی هستیم. حافظه، جزیی مهم و حیاتی از سیستمهای اطلاعاتی است که در تعیین قابلیت اطمینان و کارایی سیستم و در کل، قدرت سرور و مراکز داده تاثیر به سزایی دارد. تولیدکنندگان درجه اول DRAM، این قطعات را با بالاترین کیفیت تهیه میکنند. شرکت اچ پی تنها حافظه هایی را مورد تایید قرار می دهد که از آزمایشات سخت و حساس عبور کنند. حافظههای آزمایش و تایید شده اچ پی برای پلتفرم پرولیانت سرورهای اچ پی، بهینه شدهاند تا نهایت سازگاری، عملکرد و قابلیت اطمینان را داشته باشند. بهرهوری انرژی: نقش حافظهها در مصرف برق سرور قابل توجه است در نتیجه انتخاب کارآمدترین حافظه، نقشی مهم و حیاتی در کاهش مصرف انرژی و تجهیزات خنک کننده در مراکز داده دارد. این صرفهجویی به معنی کاهش هزینه عملیات و بازگشت سریعتر سرمایه (ROI) و در نتیجه آزاد کردن بودجه IT مصرف شده در انرژی و خنک کننده است. شرکت اچ پی، خود را در به حداکثر رساندن بهرهوری انرژی در زیرساختهای IT متعهد میداند. امکان پیشبینی خطا (هشدار Pre-Failure): زمانی که HPE SmartMemory در ارتباط با سیستمهای مدیریتی استفاده میشود امکان پیشبینی خطا را فعال میکند. اگر مشکلی در یکی از DIMMها گسترش یابد، سیستم مدیریتی به شما در پیشبینی این رخداد کمک میکند و میتوانید قبل از بروز مشکلی جدی، DIMM را جایگزین کنید.
تکنولوژی HPE SmartMemory در سرورهای پرولیانت نسل 8 معرفی شد و در سرور نسل 9 و سپس در نسل 10 بهبود یافت و اچ پی ویژگیهایی که تنها در حافظههای باکیفیت اچ پی در دسترس بود را در دسترس همگان قرار داد. مشتریان میتوانند انواع مختلف از حافظههای اچ پی و ظرفیتهای متفاوت DIMM را برای بهینهسازی مصرف برق، ظرفیت و کارایی سرور انتخاب کنند. این تکنولوژی برخلاف حافظههای تولیدی با برندهای دیگر، روی هر DIMM یک امضای منحصربهفرد دارد که نشان میدهد حافظه توانسته تمامی مراحل سخت و دشوار تست و کنترل کیفیت را طی کند. همه ماژولهای حافظه اچ پی روی تمامی سرورهای پرولیانت، مورد آزمایش قرار گرفتهاند تا تشخیص مشکلات، تصمیمگیری سریع در ارایه راهحلها و جلوگیری از خطاها بررسی شوند. با وجود ویژگیهای Authentication که در حافظههای اچ پی قرار گرفته است، از بهبود و کارایی سرورهای خود خاطر جمع خواهید بود. ویژگیهای Authentication در واقع همان مولفههایی است که اچ پی در رمهای خود قرار داده تا اورجینال و غیراورجینال بودن آنها قابل تشخیص باشد.نکته: در صورت تشخیص دمای بالا در ماژولها توسط سنسور Memory، سیستم به طور خودکار میزان دسترسی به آن ماژول را کم میکند تا از افزایش دما جلوگیری کند.در ادامه به دو نوع تکنولوژی ارایه شده توسط اچ پی در زمینه حافظه را بررسی میکنیم.
HPE DDR4 Standard Memory
به طور خاص برای سرورهای نسل 9 سری 10 و 100 طراحی شده و تعادل مناسبی بین کارایی، قابلیت اطمینان و بهرهوری را ارایه میکند. Standard Memory مطابق استانداردهای HPE در کیفیت است تا بتواند کارایی و قابلیت اطمینان را همزمان با ارایه راهکار کم هزینه ارایه دهد و در عین حال نیاز اپلیکیشنهایی که نیاز کمتری به حافظه دارند را برآورده میکند. این حافظه با سرعت استاندارد و با حداکثر ظرفیت 32 GB RDIMM در دسترس است. این نوع حافظه در سرورهای ML110 G9 و DL80 G9 قابل استفاده است.
HPE DDR4 Smart Memory
دارای پیشرفتهای خارقالعادهای نسبت به حافظههای نسل قبلی است. برای اولین بار در سروهای نسل 9 پرولیانت از HPE Smart Memory استفاده شد که بر اساس تکنولوژی DDR4 است. حافظههای DDR4 وقتی در پیکربندیهای 1 or 2 DIMMs per channel (DPC) نصب میشوند، با سرعت 1866/2133/2400 MT/s عمل میکنند (ویژگیExtended Performance) که نسبت به حافظههای DDR3 باعث افزایش 14 درصدی کارایی در حافظه سرورهای رکمونت و ایستاده میشود. این میزان در سرورهای HPE ProLiant Blade، به 33 درصد میرسد. به علاوه حافظه DDR4 باعث بهینگی بیشتر پاور میشود که در مقایسه با DDR3 با 1.2v به جای 1.5v عمل میکنند. DDR4 به طور چشمگیری مدیریت پاور را بهبود بخشیده و کارایی و سرعت را افزایش داده است.مزایای استفاده از HPE DDR4 smart Memory در سرورهای نسل 9 پرولیانت اچ پی به صورت زیر است:
کارایی توسعهیافته (Extended Performance): در بسیاری از پیکربندیهای 2 DPC یا 3 DPC، با نرخ انتقال بالاتری نسبت به Standard DDR4 DIMMs عمل میکند و کارایی و سرعت بهتری در حافظه ارایه میدهد. قابلیتهای مدیریت بهبودیافته (Enhanced Manageability): HPE DDR4 smart Memory با HPE Active Health System مجتمع میشود تا مانیتورینگ، گزارشدهی و تشخیص مشکل (Problem Diagnosis) را بهبود بخشد. در جدول زیر، ماتریس Extended Performance برای DDR4 HPE smart Memory در سرورهای دارای پر
دازندههای سری Intel Xeon E5-2600 V3
که 2133 MT/s را پشتیانی میکنند ارایه میشود. بعضی از این پردازندهها ممکن است فقط از حداکثر سرعت عملیاتی 1866 MT/s پشتیبانی کنند.
در جدول زیر مشاهده میکنید که در تکنولوژی DDR4 نیز وضع به همین شکل است یعنی تا وقتی در هر کانال یک یا دو عدد DIMM قرار گیرد، حداکثر سرعت حافظه، پشتیبانی میشود اما اگر در هر کانال سه عدد DIMM قرار گیرد، حداکثر سرعت پشتیبانی نمیشود و سرعت پایینتر ارایه میشود.
انواع حافظه HPE SmartMemory

پرینتر اچ پی
تعمیر سرور
فروشگاه کارتریج
کارتریج اچ پی
کارتریج پرینتر اچ پی 2130
تعمیر دستگاه کپی
تعمیر پرینتر در محل

مجله خواندنی، پزشکی و فناوری
عکس بازیگران و مدل مانتو

http://forum.graphiran.com/blogs/ham...%B1%DB%8C.html
http://forum.hadafdownload.com/member.php?14408-hamedd


گالری عکس بازیگران
معرفی جاذبه های گردشگری
پزشکی و سلامتی
وبلاگ تناسب اندام
مطالب پزشکی و سلامتی
پزشکی سلامتی
سایت مقالات درمانی

ثبت "انتخاب حافظه مناسب" در Digg ثبت "انتخاب حافظه مناسب" در del.icio.us ثبت "انتخاب حافظه مناسب" در StumbleUpon ثبت "انتخاب حافظه مناسب" در Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

درباره ما

انجمن کامپیوتر پیام نور کاشمر در ایران خدمات رسانی خود را در سال 1391 آغاز کرده . از لحظه تولد تاکنون این انجمن همواره سعی در بکارگیری شیوه های مدیریتی جدید و خدمات نوین داشته است . انجمن ما مفتخر است که توسط کاشمر هاست میزبانی و توسط وب ایران پشتیبانی میشود.
ایمیل:rkeriz@gmail.com
یاهو: ali_a7749
موبایل:9373080284

ابزار ها
بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: